Izbrano vrsto do 21 let čaka jutri kvalifikacijski obračun za Evropsko prvenstvo 2015 z vrstniki iz Rusije, s katerimi se bodo na Bonifiki udarili ob 15:30. Izbranci selektorja Tomaža Kavčiča na zadnjih treh kvalifikacijskih tekmah ne poznajo poraza, saj so dvakrat remizirali z Dansko, nazadnje pa z 2:1 odpravili Bolgarijo.

Omenjena zmaga z Bolgarijo, do katere so Slovenci z zadetkom Andraža Šporarja prišli v zadnjih minutah srečanje v Novi Gorici, je znova dala nekaj več upanja za vrh lestvice. Slovenija s petimi točkami sicer še vedno zaseda le peto mesto, a je potrebno obenem poudariti, da Slovenija še ni igrala z Andoro, s katero se bodo Kavčičevi izbranci pomerili ob koncu kvalifikacij prihodnje leto. A do zaključka kvalifikacij čaka reprezentanco še nekaj preizkušenj, že prva jutri, ko se bodo na igrišču stadionu na Bonifiki srečali z Rusijo, ki je na prvi tekmi slavila tesno zmago. V Himkiju so preko Harisa Vučkića v 56. minuti povedli Slovenci, a so domačini preko Konstantina Bazeljuka, ki je zadel v 59. in 86. minuti, prišli do preobrata, zmage in treh točk.

Slovenci so se v bližini Moskve dobro upirali favorizirani ruski četi, podoben pristop pa pričakujemo tudi jutri. Tudi Anej Jelenič, eden od peterice legionarjev, je v izjavi za spletno stran Nogometne zveze Slovenije povedal, da bo potrebno izkoristiti vsako priložnost: “V tekmo bomo stopili previdno, saj nas vsaka napaka lahko stane zadetka. Hkrati s tem, ko bomo pazljivi na naši polovici igrišča, bomo potrpežljivo čakali tudi na priložnosti in napake nasprotnika. Prav vsako bo potrebno izkoristiti. Če smo mi pravi, igramo kot ekipa in vsak prispeva maksimum, lahko upamo za zmago.”

“Tekmo z Rusi jemljemo kot vsako drugo. Dokazali smo, da lahko igramo z vsakim, jasno pa je, kaj v nogometu pomeni Rusija. Kam spada in kje igrajo njeni reprezentanti. Gre za standardne igralce prve ruske lige in posledično je ekipa zelo kvalitetna. A mi smo zelo dobro predstavo prikazali že v pri njih. Po eni individualni napaki smo prejeli odločilni gol, a tekma bi se lahko končala tudi neodločeno. Zdaj smo osredotočeni le nase in če bodo fantje dali od sebe 120%, potem lahko upamo na najboljše,” pa je o jutrišnjem tekmecu za spletno stran krovne zveze povedal selektor Tomaž Kavčič, ki si iz tribun Bonifike želi tudi glasno podporo navijačev, ki so pred nekaj tedni lepo napolnili tribune na tekmi ženskih reprezentanc Slovenije in Nemčije.

Naše po obračunu z Rusijo, v torek čaka še gostovanje v bolgarski Stari Zagori, kjer se bodo pomerili z domačo reprezentanco.

Seznam reprezentance do 21 let:
Vratarja: Cotman (Maribor), Jug (Bordeaux de Griondins, FRA)
Obrambni igralci: Blažič (Koper), Janža (Domžale), Kous (Domžale), Krajnc (Cesena, ITA), Mitrović (Olimpija), Palčič (Koper), Šme (Koper), Trajkovski (Maribor)
Zvezni igralci: Benedičič (AC Milan, ITA), Črnic (Maribor), Jelenič (Padova, ITA), Majer (Domžale), Vrhovec (Celje), Vučkić (Newcastle, ANG), Zajc (Celje), Žibert (Koper)
Napadalci: Bratanović (Rudar), Lotrič (Koper), Pučko (Koper), Šporar (Olimpija)