Domžalčani so nocoj v Športnem parku gostile nekdanjega velikana Crveno zvezdo, ki jo je pred dnevi prevzel nekdanji trener Domžal Slaviša Stojanović, ki je ekipo v sezonah 2006/07 in 2007/08 popeljal do dveh naslov državnih prvakov. Domžalčanom je tekma služila kot zadnji test pred četrtkom, ko se bodo varovanci trenerja Stevana Mojsilovića pomerili z romunsko Astro iz Giurgiuja. Gostje iz Beograda, ki jih je Stojanović danes vodil prvič, so pokazali več in tako zasluženo slavili z 2:0, zadela sta Kasalica in Mihajlović, ki je zagotovil že zmago proti Krki.

Mojsilović tudi tokrat ni mogel računati na Marka Kovjenića, Tadeja Remsa, Žige Kousa in Anžeta Jelarja, ki še okrevajo po poškodbah, je pa v začetni enajsterici zaigral irski branilec Michael Spillane, ki je v Domžalah na preizkušnji. Domžalčani so zapretili prvi, iz levega roba kazenskega prostora je sprožil Parker, Bajković pa je strel novinca v domžalskem dresu odbil v kot. Gostje pa so povedli iz prve priložnosti, po hitrem protinapadu je Mihajlović, ki je odločil že srečanje s Krko, Balažica matiral s strelom z glavo. Zvezdaši bi lahko vodstvo povišali že minuto kasneje, ko je Balkovec žogo nesprotno odbil proti lastnemu golu, Balokog pa je odbil iz golove črte. v 13. minute se je za nov poizkus odločil Parker, vendar iz razdalje meril mimo gola Bajkovića. V 17. minuti so znova zapretili gostje, poizkušal je Mijailović, a se je z lepo obrambo izkazal Balažic. Po dobre pol ure igre so Domžalčani odigrali akcijo na desni strani igrišča, Dobrovoljc je poslal predložek, v kazenskem prostoru pa je pred Požeg Vancašom izbil Vesović. V naslednji minuti je iz prostega strela kakšnih 30 metrov od gola zagrozil najizkušenejši član rdeče-belih Milijaš, čigar strel je za las zgrešil levo vratnico. V zadnjih petnajstih minutah prvega dela igre si moštvi nista pripravili resnejših priložnosti.

Domžalski strateg Mojsilović je ob polčasu z izjemo Skubica zamenjal celotno postavo, medtem, ko je Stojanović vratarja Bajkovića zamenjal z Vesićem, vezista Mijailovića pa z Mirićem. V drugem polčasu so prvi poskusili Domžalčani, mlajši od bratov Vuk, Slobodan, pa je meril preko vrat Zvezde. Po dobri uri igre so znova zapretili tudi Beograjčani, dvakrat je poizkušal Dauda, prvič je Božović izbil v kot, po kotu pa je žoga končala v naročju Vidmarja. V 73. minuti je z glavo po kotu meril še en izmed novincev v rumenem dresu, Gabrić, a zgrešil okvir vrat. Pet minut kasneje pa gostje povišali vodstvo, Kasalica je po hitrem protinapadu s strelom iz bližine premagal nemočnega Vidmarja. Drugi polčas ni bil tako dinamičen kot prvi, ki je ponudil več priložnosti, Crvena zvezda si je pripravila več priložnosti in zasluženo slavila, Domžalčani pa bodo morali do četrtkovega dvoboja z Astro še izpiliti določene segmente igre.

DOMŽALE 0:2 CRVENA ZVEZDA
Strelci: Mihajlović (4), Kasalica (78)

Domžale: Balažic, Balkovec, Skubic, Dobrovoljc, Požeg Vancaš, Parker, Balokog, Draksler, Tirc, Zec, Spillane. Igrali so še: Vidmar, Ljubović, Janža, Majer, Gorenc Stanković, Gabrić, S. Vuk, G. Vuk, Pihler, Božović. Trener: Stevan Mojsilović.
Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Krneta, Marinković, N. Mijailović, Milijaš, Milivojević, Kasalica, Mladenović, Rakić, Mihajlović. Igrali so še: Vesić, Mirić, Dauda, Djordjević, Lazić, Savičević, Ahcin. Trener: Slaviša Stojanović.