Josip Iličić je bil na včerajšnjem pokalnem obračunu s Sieno eden glavnih “krivcev” za zmago Fiorentine, ki se prebila v polfinale italijanskega pokala, kjer jih čaka videmski Udinese.

25-letni vezist, ki je v letošnji sezoni nekajkrat zaigral tudi v konici napada Fiorentine, je v 20. minuti s prefinjenim strelom vijoličaste povedel v vodstvo, v 75. minuti pa po podaji iz kota asistiral branilcu Compperju, ki je z glavo zadel za 2:1 in postavil končni izid srečanja. Nekdanji član Interblocka, Maribora in Palerma pa je igrišče na nosilih zaradi poškodbe ramena zapustil dve minuti kasneje. Danes se je že izkazalo, ne gre za nič hujšega, saj je danes že vadil z ekipo in bo lahko trener Vincenzo Montella nanj računal že v nedeljo, ko v Firencah gostuje Genoa.

Iličić je imel sicer v jesenskem delu sezone precej težav z zdravjem, saj je zaradi številnih poškodb igral le enajstih tekmah, zato nekateri italijanski mediji že začeli namigovati na to, da bo v januarskem prestopnem roku zamenjal sredino, a so v Firencah to že zanikali.