“Slovenska” Omiya Ardija še naprej igra izvrstno v japonskem državnem prvenstvu. V današnjem 15. krogu je moštvo pod taktirko Zdenka Verdenika premagalo Nagoyo z 2:1 in ob domačem spodrsljaju Urawe (2:2), povišalo prednost na prvem mestu za dve točki. Pri zmagovalcih je slovenski reprezentant Milivoje Novaković prispeval izenačujoči zadetek, Zlatana Ljubijankića pa ni bilo v kadru zaradi poškodbe.

Čeprav so mnogi danes pričakovali lahko delo vodilne ekipe japonskega prvenstva, to še zdaleč ni bilo tako. Nagoya, ki se nahaja v spodnji polovici lestvice, je namreč povedla že v 7. minuti srečanja z golom Nakamure in na odmor odšla z minimalno prednostjo. Gostje so gojili upe na vse tri točke do 62. minute, ko je osmič v sezoni udaril Milivoje Novaković in za prvim strelcem lige Hisato Satōjem sedaj zaostaja za štiri zadetke. Le tri minute po izenačujočem zadetku slovenskega reprezentanta so igralci Omiye zabili še drugič, za končnih 2:1 je bil uspešen Hasegawa. Po domačem remiju Urawe, ki je proti Tokiu izgubljala že z 2:0 in se z dvema zadetkoma v zadnjih desetih minutah rešila poraza, je Omiya tako svojo prednost povišala na pet točk. Izbrance Zdenka Verdenika v naslednjem krogu čaka težko gostovanje pri četrtouvrščeni Yokohami.

OMIYA ARDIJA 2:1 NAGOYA GRAMPUS EIGHT
Strelci: Novaković (62), Hasegawa (65); Nakamura (7)