Prenosi tekem na TV

Debatirajte o Prvi slovenski ligi in o pokalu
Odgovori

Kdaj je vaš najljubši čas za gledanje tekem 1. lige TS

Petek zvečer
9
16%
Sobota popoldan
5
9%
Sobota zvečer
22
40%
Nedelja popoldan
5
9%
Nedelja zvečer
7
13%
Sredi tedna
1
2%
Vseeno
6
11%
 
Skupaj glasov: 55

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prenosi tekem na TV

#421

Odgovor Napisal/-a Astoria » 23. Avg 2015 17:20

Od kdaj pa je tu možen ogled tekem?

https://www.tvin.si/prva-liga/tekme/55

V živo obe tekmi Gorica-Krško in Krka-Koper. Prva tekma celo s komentatorjem.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prenosi tekem na TV

#422

Odgovor Napisal/-a Pietro » 23. Avg 2015 20:36

Od danes naprej, tudi s počasnimi posnetki in več kamerami. Kdo je pa komentiral? Sem gledal tekmo v NM.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prenosi tekem na TV

#423

Odgovor Napisal/-a Astoria » 24. Avg 2015 14:07

Mislim, da tisti, ko komentira drugo ligo na NZS.si.

Kar se tiče letošnjih prenosov nimam pripomb, edino v naslednjem krogu bi lahko prenašali primorski derbi Koper-Gorica. Slednja je pravo presenečenje, vodilna ekipa in bi se spodobilo, da se jo prenaša (kar se jo zagotovo bo v 9. in 10. krogu, ko igra dve domači proti Mariboru in Olimpiji). Zagotovo bi bilo bolj zanimivo spremljati tekmo Koper-Gorica kot pa recimo Maribor-Krka.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prenosi tekem na TV

#424

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 24. Avg 2015 14:48

Je ze kaka uradna potrditev ce bo na Tvinu tudi v prihodnje tako s prenosi? Glede na to, da so naredili nov zavihek "prvaliga" je ze tako slutiti.. :)

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prenosi tekem na TV

#425

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 29. Avg 2015 15:11

No tole glede prenosa tekem na TVINU je pa zelo zanimivo. Za ogled tekem nerabiš bit njihov naročnik in tudi ne rabiš računa za Tvin. To sem zasledil na enem drugem forumu. In posnetki dejansko delajo brez računa. Tako, da tole je izjemno!

fuzbaler
Prispevkov: 90
Pridružen: 21. Avg 2015 12:36
Klub: Železničar Maribor
Kraj: Maribor

Re: Prenosi tekem na TV

#426

Odgovor Napisal/-a fuzbaler » 29. Avg 2015 22:16

Zanimivo, meni pa vedno javi napako pri nalaganju streama...
Bolje izdati knjigu nego prijatelja.

Uporabniški avatar
Astoria
Prispevkov: 2288
Pridružen: 19. Dec 2011 22:49

Re: Prenosi tekem na TV

#427

Odgovor Napisal/-a Astoria » 06. Sep 2015 13:45

V sredo ob 16:00 Mura-Celje na SK1.

Uporabniški avatar
iniesta
Prispevkov: 413
Pridružen: 20. Dec 2011 16:01
Klub: ND Gorica
Kraj: Primorska

Re: Prenosi tekem na TV

#428

Odgovor Napisal/-a iniesta » 20. Okt 2015 17:40

Torej ker smo že čez tretino prvenstva bi podal mojo oceno glede prenosov. Zagotovo je en velik plus, da lahko poleg dveh tekem na kanalu A pogledamo še ostale tri na internetu zaenkrat brezplačno. Kar se tiče Kanala A, prvo glede ure torej 17:45, miislim, da je kar primerna ura, saj če pogledamo, da takrat večinoma ni derbijev v ostalih evropskih ligah. Angleži igrajo v soboto večinoma derbije ob 13:45, redkokdaj ob 18:30, v nedeljah pa ob 14:30, dobro zgodi se kdaj tudi ob 17:00. Španci in Italijani imajo derbije zvečer. Tako, da še več ljudi gleda našo ligo. Pozitivna stvar je tudi, da večkrat med tednom v športu, objavljajo prispevke o prvi ligi, tudi na Svetu sem že zasledil nekaj prispevkov. Je pa tudi nekaj stvari za popravit, prvo kar manjka in itak to vsi pogrešamo je tedenska oddaja o prvi ligi. Drugo kar me moti je tudi ta Nikolić. Ne vem s kje so ga privlekli, ampak kaj ne bi mogli enega bivšega sodnika privlečt, ne pa enega nonota od 75 let, ki ne vidi niti na igrišče. Najbolj pa mi je pri njej smešno kako on predstavi sodnika. npr. Vinčić je doma iz tam in tam, po poklicu je to in to, je poročen, je fajn dečko in podobne. Me prav briga če je v privat lajfu dober človek, če pa ene tekme ne odsodi brez napak.
Aja ko se bil pri oddaji, bi pa lahko tudi nacionalka kaj naredila. Npr. tudi Rai v Italiji ne prenaša tekem, ampak imajo v nedeljo popoldne tisti sprehod po igriščih. Dobro saj ne pričakujem, da bi imeli tudi pri nas eako. Ampak če imajo prispevke od tekem v športu, bi lahko te iste prispevke naredili za oddajo, plus še kašen več komentar po koncu tekme, v studiu bi poleg Jerkovića imeli še če so že strokovna sodelavca televizije še Zupana in Protego, ter še enega bivšega sodnika. Malo bi pokomentirali tekme, sodnike, napovedali naslednji krog, malce pogledali v drugo ligo, neke predloge za naj gol kroga bi izbirali in to bi blo to.
GREMO PLAVI, PROTI NOVI ZMAGI!!!
Tim Matavz> Po srcu sem 'plav'. Gorica je tista opcija!

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prenosi tekem na TV

#429

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 20. Okt 2015 18:11

Mislim, da je nemogoče pričakovati da bo neka televizija delala reklamo produktu konkurence. Pa tudi če je nacionalna tv. To v italiji je prej čudno kot pravilo. Oddaja bo pomoje za pomladni del sezone. Kar se pa Nikolića tiče je pa problem, da je on edini ki ima čas in ni predrag ter najbolj pomembno je po kriterijih UEFA, ki ima tudi neke zahteve.

Toky
Prispevkov: 122
Pridružen: 21. Dec 2011 02:32
Kraj: Gorica

Re: Prenosi tekem na TV

#430

Odgovor Napisal/-a Toky » 20. Okt 2015 21:39

V Italiji je zakonsko urejeno, da imajo odjemalci tv storitev zagarantirana vsaj dva različna ponudnika za tekme Serie A, saj so s tem želeli preprečiti monopol bodisi SKY-a bodisi Mediaset Premiuma in to je edino pravilno, saj imajo od tega večjo korist tako gledalci kot tudi klubi sami. Jst ne morem več gledat italijanskega nedeljskega športnega programa na dveh različnih postajah odkar ima Mediaset "pay per view"nogomet, imam pa zato od 14.30-19.00 in potem ob 22.40 na Rai celotni paket športnih oddaj in to je to. Pri nas bi komot lahko nacionalka imela npr. v nedeljo zvečer tedensko oddajo o Prvi ligi, kjer bi v eni uri obdelali vse dogajanje v posameznem krogu. Ampak to bodo za naš še lep čas zgolj in samo sanje, ker mi nimamo te nogometne kulture in posledično tudi nogomet ne uživa primernega statusa na tv sporedih. To kar letos dela Kanal A je zelo pohvalno, ampak roko na srce je to skrajni minimum, kar se od vsake resne nogometne države pričakuje.

Uporabniški avatar
OLIMP 61
Prispevkov: 430
Pridružen: 24. Dec 2013 12:37
Klub: NK CELJE

Re: Prenosi tekem na TV

#431

Odgovor Napisal/-a OLIMP 61 » 21. Okt 2015 08:12

Daj Iniesta povej prosim na kateri povezavi se da gledat 1. ligo, npr zdaj ko bo v soboto Zavrč-Celje?hvala za odgovor. 8-)
DAJMO ZDAJ CELJANI !!!

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prenosi tekem na TV

#432

Odgovor Napisal/-a Pietro » 21. Okt 2015 10:12

OLIMP 61 napisal/-a:Daj Iniesta povej prosim na kateri povezavi se da gledat 1. ligo, npr zdaj ko bo v soboto Zavrč-Celje?hvala za odgovor. 8-)
Na tvin.si...

ebutaljib
Prispevkov: 519
Pridružen: 29. Jun 2015 11:19

Re: Prenosi tekem na TV

#433

Odgovor Napisal/-a ebutaljib » 21. Okt 2015 10:31

Ampak samo če imaš SiOL TV.

Bozgo
Prispevkov: 41
Pridružen: 12. Maj 2015 21:34

Re: Prenosi tekem na TV

#434

Odgovor Napisal/-a Bozgo » 21. Okt 2015 11:01

ebutaljib napisal/-a:Ampak samo če imaš SiOL TV.
Vseeno lahko gledaš. Samo klikneš na zavihek Prva Liga zgoraj in izbereš tekmo... dela brez problema.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prenosi tekem na TV

#435

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 21. Okt 2015 11:02

Nerabis met Siola. Telekom je omogočil tekme brezplačno vsem na voljo. Nerabiš niti računa za tvin...1

Uporabniški avatar
OLIMP 61
Prispevkov: 430
Pridružen: 24. Dec 2013 12:37
Klub: NK CELJE

Re: Prenosi tekem na TV

#436

Odgovor Napisal/-a OLIMP 61 » 21. Okt 2015 11:39

Hvala ,jaz se pa jezim ker na A kanalu v glavnem prenašajo samo še Olimpijo in MB, Celjanov v gosteh še niso!Usoda zadnjega pač... 8-)
DAJMO ZDAJ CELJANI !!!

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Prenosi tekem na TV

#437

Odgovor Napisal/-a Pietro » 21. Okt 2015 14:08

OLIMP 61 napisal/-a:Hvala ,jaz se pa jezim ker na A kanalu v glavnem prenašajo samo še Olimpijo in MB, Celjanov v gosteh še niso!Usoda zadnjega pač... 8-)
Saj to je "normalno", da bo komercialka prenašala tekme ekip, ki privabijo največ zanimanja in s tem tudi gledanja. Ne "izplača" se jim delat prenosa nekega XY kluba in realno gledano, v letošnji sezoni Celje pač ni ravno zanimivo, realno povedano...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6591
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Prenosi tekem na TV

#438

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 21. Okt 2015 14:30

Mah, sej RTV je delal isto, pa Planet tudi, državno, komercialno... isti k danes. Nam izven LJ bi morali znižati prispevke za nacionalko glede na to, kako in kaj poročajo na vseh področjih. :mrgreen:

Evo prenosi:
Olimpija-Gorica
Koper-Domžale
Domžale-maribor
Celje-Krka
Olimpija-Domžale
Koper-Celje
Koper-Maribor
Krško-Olimpija
Maribor-Celje
Krško-Krka
Maribor-Olimpija
Rudar-Maribor
Olimpija-Celje
Maribor-Krka
Olimpija-Rudar
Gorica-Maribor
Domžale-Krško
Gorica-Olimpija
Domžale-Koper
Rudar-Gorica
Domžale-Olimpija
Krško-Maribor
Maribor-Koper
Olimpija-Krško
Celje-Maribor
Koper-Olimpija

Le redko prenašajo druge klube, ko v Zavrču zrihtajo za kamere ter v NM reflektorje pa verjetno še tega ne bo več. V oči najbolj bode Gorica, ki se že od začetka bori za sam vrh, pa so prenašali eno samo tekmo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

NKCMC
Prispevkov: 1248
Pridružen: 20. Dec 2011 21:03
Klub: Nk Celje

Re: Prenosi tekem na TV

#439

Odgovor Napisal/-a NKCMC » 21. Okt 2015 14:42

Pietro napisal/-a:
OLIMP 61 napisal/-a:Hvala ,jaz se pa jezim ker na A kanalu v glavnem prenašajo samo še Olimpijo in MB, Celjanov v gosteh še niso!Usoda zadnjega pač... 8-)
Saj to je "normalno", da bo komercialka prenašala tekme ekip, ki privabijo največ zanimanja in s tem tudi gledanja. Ne "izplača" se jim delat prenosa nekega XY kluba in realno gledano, v letošnji sezoni Celje pač ni ravno zanimivo, realno povedano...

Se strinjam. Za kanal A so pomembne številke. In največja navijaška baza je v LJ in MB..

ebutaljib
Prispevkov: 519
Pridružen: 29. Jun 2015 11:19

Re: Prenosi tekem na TV

#440

Odgovor Napisal/-a ebutaljib » 21. Okt 2015 16:05

Aja? So kaj spreminjali? Se mi zdi da na začetku niso mogli vsi gledat.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov