[FM 2013] FK Radnički 1923 in švedska - m4ke[zgo/kom]

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

[FM 2013] FK Radnički 1923 in švedska - m4ke[zgo/kom]

#1

Odgovor Napisal/-a m4ke » 13. Jul 2013 13:15

Slika

Slika
Slika

Slika
Vzdevek: Crveni Ðavoli
Nastanek: 1923, pred 90 leti
Mesto: Kragujevac
Predsednik: Milenko Marjanovic
Vrednost kluba: 2M funtov
Legende: Nihče
Ikone: Djordje Rakic, Danko Lazovic, Radovan Radakovic, Srboljub Krivokuca,
Predrag Djordjevic, Vladeta Nikolic, Sava Paunovic, Zoran Radosavljevic, Predrag Spasic,
Momcilo Stojanovic, Ivica Kralj

Rivali: Sumadija 1903 (kragujevački derbi), Smederevo (lokalni), Sloboda Uzice (lokalni)
Največji uspehi: Podprvak prve lige srbije (2011), prvak srbske lige zahod (2005, 2010),
prvak druge lige Jugoslavije (1974) in podprvak druge lige Jugoslavije (1969)

Napovedano mesto na lestvici: 15

Finance: Vredu
Proračun kluba: 473k funtov
Za nakupe: 113k funtov

Slika Slika Slika


Slika
Ime: Čika Dača Stadium
Zgrajen: 1957
Obnovljen: 2007
Kapaciteta: 15100
Trening pogoji: Adequate
Pogoji za mlade: Adequate

Stadion je dobil ime po Danilo Stojanovicu (Cika Daca), ki je ustanovitelj prvega srbskega kluba, prvi srbski
nogometni predstavnik in prvi človek, ki je v Srbijo prinesel nogometno žogo. Danilo je študiral v Nemčiji in
ko se je nato vrnil v Srbijo je s seboj prinesel tudi nogometno žogo v svoje rodno mesto Kragujevac . Tako je
leta 1903 v Srbiji nastal prvi nogometni klub FK Sumadija.

Slika



Slika

Slika
V igralskem kadru sem najprej rešil vprašanje prvega vratarja in tako sem se odločil za vratarja Marko
Knezevic, kateri bo tako postal prvi vratar ekipe. Ker je v klubu tako bil en vratar odveč in ne bi dobil veliko
priložnosti sem se odločil da drugega prodam in vsaj nekaj zaslužim. Nisem si mislil, da bom za njega dobil
700k funtov in tako se dosedanji prvi vratar Ognjen Cancarevic seli v Ukrajino. Ostala dva odhajata
na posoje, saj v njima ne vidim kakovosti za mojo prvo ekipo in tako ne bi dobila priložnosti.

Slika

V klub je tako prišel sveži kapital s katerim sem lahko nato poiskal določene okrepitve in tako naredil konkurenco
na nekaterih igralnih položajih. Moje poslanstvo je vedno bilo, da kupujem poceni ali zastonj in nato drago
prodajam. Tudi tukaj bom deloval po takem načelu, vsaj zaenkrat, ko se pa finance nekoliko poboljšajo pa
se lahko pričakujejo tudi dražji nakupi. Klub so tako okrepili naslednji nogometaši:
Mbwana Samata
Fabian Himcinschi
Ivan Vukadinovic
Vladimir Brankovic
Dusan Martinovic
Cheick M.C. Doumbia

Slika



Slika
S prikazanim na pripravljalnih tekmah sem zelo zadovoljen, nekoliko bode v oči samo druga tekma proti drugo
ligaški ekipi Banat, saj smo v polčasu vodili 1:0 ter nato v drugem polčasu v vsega dveh minutah prejeli dva
zadetka. Z novimi okrepitvami sem zadovoljen, predvsem me je presenetil mladi Romun, ki je dosegel celo dva
zadetka, malo me je pustil na cedilu samo novi napadalec Samata, vendar sem prepričan, da bo v prvenstvu drugače.

Slika



Slika
Upravo kluba sem zaprosil naj mi poišče klube s katerimi bomo sodelovali in tako so na naš klub prišle ponudbe
predvsem srbskih nižje ligašev ter se zato nisem odločil za nobeno. Sem se pa odločil za parent klub in sicer sem
sprejel ponudbo Spartak Moskve.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Izbrane lige: Anglija, Nemčija, Francija, Italija, Španija, Slovenija, Srbija (1. in 2. lige)
Baza podatkov: Large


Cilji kariere:
1. Najprej postati prvi klub Srbije, nato Evrope
2. Delovati po načelu kot deluje Ajax
3. Poskušati vrniti srbske legionarje
4. Na najvišji nivo postaviti pogoje mladih in treningov
5. Imeti v klubu osebje, da bodo zagotavljali 5 zvezdic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadnjič spremenil m4ke, dne 31. Jul 2013 11:49, skupaj popravljeno 1 krat.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#2

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 13. Jul 2013 13:40

Welcome back to the game m4ke! Že z prvim postom si me navdušil in verjamem, da bo tako tudi ostalo v naslednjih nadaljevnajih. Bilo je mnogo dobrih zgodb na forumih a s temi, ki si jih ti pisal so me impresionirale. Vedno so mi bile ene izmed najboljših. Z Muro ti je uspelo osvojiti League Europa in pričakujem, da bo tukaj enako. Morda celo Liga prvakov - glede na to, da želiš postati prvi klub Evrope mislim, da imaš iste misli kot jaz. Srečno!

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#3

Odgovor Napisal/-a m4ke » 13. Jul 2013 21:27

Hvala za pohvale. :gor: Najprej je treba priti do prvaka Srbije šele nato lahko začnem razmišljati komaj o Evropi. ;) Vendar želja je vsaj liga Evropa. :zadet:

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#4

Odgovor Napisal/-a Golman » 14. Jul 2013 00:42

Realno boš proti Partizanu težko igral, predlagam ti zaprto igro z dolgimi žogami, Ivan Ivanov je kar počasen tip... Drugače pa boš že sam videl kako pa kaj. Crvena Zvezda je premagljiva, bolj bi se moral paziti Vojvodine ter "Omubakarja". Drugače pa bom z zanimanjem spremljal kako boš Radnički dvignil ;)
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#5

Odgovor Napisal/-a m4ke » 14. Jul 2013 10:25

Slika

Slika
(Z rdečo barvo so obarvani igralci prve ekipe, klik na igralca je SS.)
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Marko Knezevic | GK | SRB | 185 cm | 76 kg | 23 | L95K |
Marko Kostic | GK | SRB | 188 cm | 78 kg | 17 | L12K |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Darko Fejsa | D (L) | SRB | 180 cm | 80 kg | 25 | L90K |
Vladimir Otasevic | D (C) | SRB | 190 cm | 86 kg | 26 | L250K |
Milos Tintor | D (C) | SRB | 201 cm | 93 kg | 26 | L750K |
Lazar Rosic | D (C) | SRB | 190 cm | 82 kg | 19 | L50K |
Petar Pavlovic | D/WB (R) | SRB | 185 cm | 80 kg | 25 | L200K |
Vladimir Brankovic | D/WB (L) | SRB | 184 cm | 76 kg | 27 | L65K |
Ivan Vukadinovic | D/WB (L) | SRB | 189 cm | 78 kg | 28 | L22K |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Slavko Maric | D/WB/AM (L) | SRB | 183 cm | 73 kg | 28 | L375K |
Dusan Martinovic | DM, M (C) | SRB | 182 cm | 75 kg | 25 | L70K |
Stefan Nedovic | DM, M (C) | SRB | 183 cm | 72 kg | 24 | L300K |
Dusan Petronijevic | M (LC) | SRB | 178 cm | 75 kg | 29 | L85K |
Srdjan Simovic | M (LC), AM (L) | SRB | 185 cm | 75 kg | 27 | L100K |
Cheick M.C. Doumbia | M (C) | MLI | 178 cm | 71 kg | 21 | L300K |
Ivan Petrovic | M (C) | SRB | 182 cm | 78 kg | 19 | L160K |
Marko Miric | M/AM (R) | SRB | 193 cm | 82 kg | 25 | L375K |
Milan Svojic | M/AM (C) | SRB | 180 cm | 75 kg | 27 | L80K |
Stanimir Miloskovic | AM (RL), ST | SRB | 181 cm | 77 kg | 29 | L230K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Aleksandar Varjacic | AM (R), ST | SRB | 187 cm | 68 kg | 21 | L30K |
Bojan Beljic | AM (RL), ST | SRB | 176 cm | 68 kg | 27 | L525K |
Darko Spalevic | ST | SRB | 185 cm | 80 kg | 35 | L9K |
Dragan Milovanovic | ST | SRB | 185 cm | 80 kg | 27 | L120K |
Mbwana Samata | ST | TAN | 170 cm | 71 kg | 20 | L45K |
Fabian Himcinschi | ST | ROU | 188 cm | 75 kg | 18 | L6K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|



Slika

Slika

V prvenstvo smo krenili presenetljivo odlično. Že na prvi tekmi nas je čakal prvi velikan srbskega nogometa
Partizan in že takoj na začetku veliko presenečenje malega kluba iz Kragujevca. Tekmo smo predvsem
dobro začeli in nato še boljše odigrali v sami končnici tekme ter tako na kolena spravili lanskoletne prvake
Srbije. Ko sem nato nadaljeval z igro sem ugotovil, da nismo mi tako dobri, vendar da je Partizan v zelo slabi
formi
, ali pa smo mi povzročitelj te slabe forme? Po zelo dobrem začetku v prvenstvu je nato sledil nekakšen
padec forme, saj smo nanizali tri zaporedne poraze. V nadaljevanju nas je nato še čakal drugi velikan Crvena
Zvezda, ki je kronala svojo premoč in nas popolnoma nadigrala ter tako potrdila svojo mesto na vrhu lestvice.
Pred samim koncem jesenskega dela smo spet nekoliko padli in tako so spet sledili trije zaporedni porazi. Zadnjo
tekmo smo nato uspeli dobiti in upam, da je ta zadnja tekma pokazatelj kako bomo nadaljevali.

Slika

S pogledom na lestvico sem zelo zadovoljen, nekoliko moramo samo popraviti igro v obrambi, saj prejemamo
preveliko zadetkov. V tem delu prvenstva mislim, da smo mi največje pozitivno presenečenje lige, Partizan pa
največje negativno, saj so komaj na skromnem 10-tem mestu.

Slika

Med igralci v prvenstvu je potrebno izpostaviti našega centralnega branilca Milos-a Tintor-a, ki se trenutno
nahaja na vrhu lestvice najboljših igralcev lige. Me najboljšimi strelci in asistenti lige pa prvo mesto zasedata
nogometaša Novega Pazarja. Med strelci je vodilni Milos Bogunovic z 12 zadetki, med asistenti lige pa Nemanja
Vidakovic s sedmimi. Pri nas je prvi strelec novinec Samata s 7 zadetki, sledi mu Beljic z petimi.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V pokalu smo najprej dobili nižjeligaša CSK Pivaro proti kateremu smo slavili samo z minimalno zmago, čeprav
smo upali na višji rezultat nam ni uspelo, vendar glavno je to, da smo napredovali. V nadaljevanju smo se nato
srečali z Partizanom, kateri nam kot kaže ugaja, saj smo ga spet premagali in to po streljanju enajstmetrovk.
Redni del se je končal izenačeno 1:1. V nadaljevanju smo nato dobili Hajduk iz Kule in glede na to, da so nam
stavnice napovedovale napredovanje nam ni uspelo ter smo izgubili z 2 proti 4. V tem trenutno smo se nahajali
v majhni krizi, saj smo imeli tako 3 zaporedne poraze.

Slika



Slika
Od uprave sem zahteval povečanje skavting-a in tako lahko sedaj skavte pošiljam po celem svetu. Uprava
mi je ugodila tudi pri povečanju koliko % od prodaje igralcev bo šlo za nakupe in ta sedaj znaša 35%.




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z Partizanom imam zaenkrat še srečo, saj me še niso uspeli premagati. Je pa k temu pripomogla tudi njihova zelo slaba forma z
začetka sezone, tako da sedaj imajo tudi že novega trenerja (Dejan Vukicevic) in se že pobirajo. Če kdo želi kakšen SS ali kakšen
podatek naj kar vpraša, dobrodošle so tudi kritike ali pohvale. Med besedilo sem dodal tudi nekaj SS-jev, ki so rdeče obarvani in
so podčrtani. :gor:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#6

Odgovor Napisal/-a m4ke » 15. Jul 2013 00:05

Slika

Slika

V zimskem prestopnem roku je za klub podpisalo pogodbe šest nogometašev. Štirje so prišli takoj, dva pa prihajata
po koncu sezone. Klub so tako okrepili kar trije veterani, ki bodo skrbeli za vzgojo mladih nogometašev. Prvi se je v
klub vrnil otrok našega kluba Velimir Ivanovic, drugi je prišel najstarejši Igor Bogdanovič in zadnji veteran je Mirko
Bunjevčevič
, katerega se nekateri mogoče celo spomnite iz slovenske lige, saj je igral za Koper in Muro. V klub sem
uspel privabiti tudi prva dva talentirana mlada nogometaša in sicer iz zelo eksotične države Jamajke. Oba sta kariero
začela v istem klubu Waterhouse FC in oba prihajata popolnoma zastonj. Kevin Robinson se je klubu pridružil takoj,
na Duane Gillingsa pa bo potrebno počakati do poletja. Poleti se po preteku pogodbe iz Slobode Uzice k nam seli še
bosanski krilni vezist Dario Puric. Odhodov iz kluba v tem prestopnem roku ni bilo.

Slika



Slika
Na pripravljalnih tekmah za nadaljevanje sezone nam je uspelo premagati skoraj vse nasprotnike, spotaknili smo se
le na drugi ekipi Partizana Teleoptiku. Na pripravah me je pozitivno presenetil Romun Fabian Himcinschi, kateri bo v
tem delu prvenstva najverjetneje dobil kar nekaj priložnosti za dokazovanje. V celoti gledano sem lahko s pripravami
zadovoljen, saj ni bilo tudi nobene večje poškodbe.

Slika




Slika

Slika
Spomladanski del spet začenjamo z beograjskimi črno-belimi, katere smo v prejšnjem delu premagali z velikih 4:2.
V tej tekmi smo uspeli izvleči točko, saj so domačini imeli skozi celotno tekmo premoč in smo zadeli obakrat iz svojih
edinih dveh priložnosti na tekmi. V tem delu smo nanizali tudi svojo najvišjo zmago do sedaj in sicer proti ekipi Novi
Pazar, katero smo premagali 5:1, kjer je vseh naših pet zadetkov padlo v prvem polčasu. Doživeli smo tudi en neugoden
poraz
, saj smo proti Vojvodini izgubili z velikih 4:2.

Slika

V tem delu sezone nam je na lestvici uspel kar velik poskok, saj nam je uspelo poskočiti kar za 3 mesta in tako smo sedaj
osem krogov pred koncem na drugem mestu lestvice. V ligi Crvena Zvezda še naprej nadaljuje v svojem tempu in tako
najverjetneje že osvaja naslov prvaka. Po slabem prvem delu se nekoliko pobira tudi beograjski Partizan.

Slika

Med igralci še naprej kraljuje Milos Tintor, kateri še vedno ostaja igralec z najvišjo povprečno oceno. Med strelci in
asistenti lige na vrhu tudi še vedno ostajata ista dva igralca kot sta bila prej in sicer med strelci Bogunovic z 18 ter
asistenti Vidakovic z 9. Razveseljiva novica za mene je ta, da so se vsaj nekoliko poboljšali moji asistenti, saj so
sedaj na lestvici med petimi kar trije moji.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V prejšnjem delu sezone nam je uspelo sodelovanje podpisati z ekipo Spartaka iz Moskve in tudi sedaj smo podpisali še
eno sodelovanje ter tudi ta klub prihaja iz vzhoda, saj od danes naprej sodelujemo z Shakhtar Donetsk. Na izbiro sem
poleg Shakhtara imel še Zenit St. Petersburg, Dinamo Bucharest in Rubin Kazan, vendar sem na koncu izbral Ukrajince.

V tem času smo v klub dobili tudi nove mlade domače nogometaše, med katerimi po mojem mnenju najbolj izstopa vratar
Zvonko Milanovic. Podpisal sem tudi s preostalimi in upam, da se kateri izkaže ter dobi svojo priložnost v prvi ekipi. Ostali
so: Petrasin Jacimovic
Miladin Cancarevic
Darko Milutinovic
Milos Djalovic
Milic Jelenic
Miljan Colovic

Iz kluba prihaja tudi ena slaba novica, saj se je poškodoval eden izmed naših najboljših nogometašev, napadalec Bojan
Beljic
, ki bo z igrišč odsoten kar 3 do 4 mesece.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#7

Odgovor Napisal/-a m4ke » 15. Jul 2013 22:05

Slika

Slika
Z zadnjim nadaljevanjem ne morem biti nikakor zadovoljen saj smo na osmih tekmah kar 5x izgubili, 1x igrali neodločeno
in samo 2x slavili. Vzrok tega tiči v tem, da so se nam poškodovali kar štirje ključni nogometaši. Glede na to slabo formo
smo kar zelo padli tudi na lestvici in tako končali na sedmem mestu, kar je za naš klub kljub temu velik uspeh, vendar bi
lahko bili boljši. Prvenstvo smo tako zaključil s tremi zaporednimi porazi.

Slika

Glede na to, da so nam mediji pred sezono napovedovali 15 mesto sem z iztrženim zadovoljen, vendar nekoliko kvari
dejstvo, da bi lahko z vsaj eno zmago bili bistveno višje. V ligi smo imeli najboljši napad, čeprav nismo imeli izrazitega
strelca, vendar smo imeli kar slabo obrambo in prejeli tudi veliko zadetkov.

Slika

Skozi celotno sezono je blestel Milos Tintor ter tako na koncu zasluženo slavil kot najboljši igralec lige. Najboljši
strelec je postal Bogunovic, med asistenti pa je slavil veteran Nikola Lazetic. V ekipi leta smo na koncu imeli kljub
temu kar tri nogometaše in sicer ekipa leta izgleda takole.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
Tudi v finalu pokala je slavila Crvena Zvezda ter si tako v letošnji sezoni priigrala dvojno krono. V finalu sta zadela
za zmago zadela Luka Milunovic in Ognjen Mudrinski. Hajduk iz Kule je od 25 minute igral z igralcem manj.

Slika



Slika
(Klik na igralca je SS.)
| -----------------------------------------------|
| Marko Knezevic | GK |
| Marko Kostic | GK |
| -----------------------------------------------|
| Darko Fejsa | D (L) |
| Vladimir Otasevic | D (C) |
| Milos Tintor | D (C) |
| Lazar Rosic | D (C) |
| Mirko Bunjevcevic | D (C), DM |
| Petar Pavlovic | D/WB (R) |
| Kevin Robinson | D/WB (R) |
| Vladimir Brankovic | D/WB (L) |
| Ivan Vukadinovic | D/WB (L) |
| -----------------------------------------------|
| Slavko Maric | D/WB/AM (L) |
| Dusan Martinovic | DM, M (C) |
| Stefan Nedovic | DM, M (C) |
| Dusan Petronijevic | M (LC) |
| Srdjan Simovic | M (LC), AM (L) |
| Cheick M.C. Doumbia | M (C) |
| Ivan Petrovic | M (C) |
| Marko Miric | M/AM (R) |
| Velimir Ivanovic | M/AM (C) |
| Stanimir Miloskovic | AM (RL), ST |
| -----------------------------------------------|
| Aleksandar Varjacic | AM (R), ST |
| Bojan Beljic | AM (RL), ST |
| Dejan Miljus | AM(C), ST |
| Dragan Milovanovic |
| Mbwana Samata | ST |
| Fabian Himcinschi | ST |
| -----------------------------------------------|




Slika
V klubu so mi ponudili tudi novo ponudbo, katero sem brez premisleka tudi sprejel in tako sedaj po novem v klubu
ostajam najmanj do leta 2015. Prepričam sem pa, da bom ostal dlje.

Zelo sem razočaran nad stanjem v srbskem nogometu, saj smo na lestvici prvenstev drastično padli za kar 19 mest
in sicer iz 41 mesta na 60. Tako smo sedaj ne boste verjeli tudi kar za drugo hrvaško ligo. Lestvica prvenstev.

Golman
Prispevkov: 2383
Pridružen: 17. Dec 2011 14:23

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#8

Odgovor Napisal/-a Golman » 15. Jul 2013 23:00

Joj, joj, kaj dela moj PArtizan :) Drugače pa zanimiva zgodba, škoda ker nisi uspel obdržati forme. Koliko si imel pa v povprečju gledalcev na tekmo?
Vabljeni k napovedovanju rezultatov za PLTS 2013/14! Več na: http://www.snportal.si/forum/viewforum.php?f=74

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#9

Odgovor Napisal/-a m4ke » 15. Jul 2013 23:09

Za lansko sezono ti sedaj ne morem več povedati, saj sem že v naslednji sezoni. Imam pa v tej sezoni na 14 tekmah povprečje 7238 in sem na tretjem mestu. Prva je Zvezda z 23985, drugi pa Partizan z 15442. :gor: Lahko ti malo namignem, da v tekoči sezoni gre Partizanu bistveno bolje, imajo samo en poraz do sedaj (s kom le). :D

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#10

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 15. Jul 2013 23:15

Sodeč po nasmešku mi je jasno s kom ..

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#11

Odgovor Napisal/-a m4ke » 16. Jul 2013 12:11

Slika

Slika
Po kar uspešni lanski sezoni smo v novo sezono krenili veliko bolj sproščeni, saj smo lansko sezono bili eni izmed
glavnih kandidatov za izpad. Tako smo se v letošnji sezoni rešili tega bremena in tako nam v tekoči sezoni mediji
napovedujejo končno sedmo mesto. Kot smo dokazali že v lanski sezoni smo zmožni bistveno več, vendar nam je
zmanjkalo nekoliko športne sreče. V klubu smo se pred sezono tako zmenili, da je letošnji cilj sezone uvrstitev na
mesta, ki vodijo v Evropa ligo. V ta namen mi je predsednik kluba tako namenil naslednje finančne pogoje:

Finance: Vredu
Proračun kluba: 591k funtov
Za nakupe: 50k funtov

Finance so kar solidne za naš klub glede na njegovo stanje, nekaj dodatnega denarja pa bomo dobili še iz nekaterih
prodaj, saj je kar veliko nogometašev na katere ne računam več. Pred začetkom sezone sem določil tudi novega
kapetana ekipe, saj bo v letošnji sezoni kapetan lanskoletni podkapetan vratar Marko Knezevic. Marko je v lanski
sezoni na golu opravljal odlično nalogo in tako si zasluži, da je za to tudi nagrajen. Kot njegov namestnik je bil
imenovan novinec v ekipi Rajko Rep.

Slika
Za nagrado postal kapetan ekipe.



Slika
Pred sezono je bilo potrebno najprej nekoliko prenoviti igralski kader in tako sem veliko igralcev prodal, saj nekateri
že lani niso imeli veliko priložnosti za dokazovanje. S temi prodajami smo tako zaslužili dodatnih 350k funtov, kateri
bodo zelo dobrodošli pri sestavljanju ekipe za novo sezono. Noben igralec, katerega sem prodal ni iz prve postave
lanske ekipe, ki tako tudi v letošnji sezoni ostaja skoraj nespremenjena. Na posoje v nižjeligaše sem poslal tudi tri
mlade nogometaše , kjer se bodo imeli priložnost izkazati, če so iz pravega testa za mojo prvo ekipo.

Slika

V nasprotni smeri je pa v klub prišlo osem novih nogometašev, med katerimi so tudi trije za katere sem dal za naše
razmere kar veliko denarja. Prišla sta tudi dva igralca z katerima sem pogodbo podpisal že v zimskem prestopnem
roku in sta se klubu pridružila šele zdaj (Gillings in Puric). Kot sem rekel že na začetku kariere mi je cilj tudi, da v
Srbijo vrnem srbske nogometaše na delu v tujini. To mi je v tem prestopnem roku uspelo za dva nogometaša in sicer
se v domovino po dolgih letih vračata napadalec Pantelic in vratar Avramov. Igralci, ki so okrepili klub so
Duane Gillings,
Basia Notse,
Dario Puric,
Rajko Rep,
Dejan Babic,
Marko Pantelic,
Vlada Avramov in
Ahmed Yao.

Slika



Slika
Letošnje priprave za novo sezono smo opravili kar doma v Srbiji, saj smo odigrali samo štiri pripravljalne tekme in
to s srbskimi nižjeligaši. Glede videnega na pripravah sem z novimi okrepitvami zadovoljen, nekoliko sem le razočaran
nad napadalci, saj preprosto premalo zadevajo.

Slika



Slika
Dobili smo tudi nova dva kluba s katerima bomo sodelovali in sicer bomo lahko sedaj na kaljenje nogometaše pošiljali
v drugo ligo k ekipi Borac Cacak. Dobili pa smo še en klub na vzhodu Evrope, saj se je Spartaku iz Moskve in Shakhtar-u
Donetsk pridružil še bogati Anji Makhachkala. Na izbiro sem imel poleg Anjija še enega ruskega velikana Rubin iz Kazana.

Uporabniški avatar
Rockahh
Prispevkov: 275
Pridružen: 03. Mar 2012 12:08
Klub: Manchester United

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#12

Odgovor Napisal/-a Rockahh » 16. Jul 2013 12:27

Odlična zgodba, upam, da ti uspe preboj v Evropo. ;)

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#13

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 16. Jul 2013 12:29

Okrepitve so mi všeč. :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#14

Odgovor Napisal/-a m4ke » 16. Jul 2013 23:30

Slika

Slika
(Z rdečo barvo so obarvani igralci prve ekipe, klik na igralca je SS.)
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Vlada Avramov | GK | SRB | 187 cm | 76 kg | 34 | £60K |
Marko Knezevic | GK | SRB | 185 cm | 75 kg | 24 | £220K |
Marko Kostic | GK | SRB | 188 cm | 80 kg | 18 | £24K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Duane Gillings | D (RC), DM, M (RC) | JAM | 181 cm | 79 kg | 18 | £55K |
Darko Fejsa | D (L) | SRB | 180 cm | 80 kg | 26 | £45K |
Vladimir Otasevic | D (C) | SRB | 190 cm | 86 kg | 27 | £350K |
Milos Tintor | D (C) | SRB | 201 cm | 93 kg | 27 | £1M |
Lazar Rosic | D (C) | SRB | 190 cm | 82 kg | 20 | £35K |
Petar Pavlovic | D/WB (R) | SRB | 185 cm | 80 kg | 26 | £110K |
Kevin Robinson | D/WB (R) | JAM | 179 cm | 77 kg | 19 | £70K |
Vladimir Brankovic | D/WB (L) | SRB | 184 cm | 76 kg | 28 | £75K |
Ivan Vukadinovic | D/WB (L) | SRB | 189 cm | 78 kg | 29 | £26K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Slavko Maric | D/WB/AM (L) | SRB | 183 cm | 73 kg | 29 | £300K |
Dejan Babic | WB (L), M (RL) | SRB | 185 cm | 73 kg | 24 | £275K |
Dusan Martinovic | DM, M (C) | SRB | 182 cm | 75 kg | 25 | £100K |
Stefan Nedovic | DM, M (C) | SRB | 183 cm | 72 kg | 25 | £240K |
Ahmed Yao | DM, M (C) | CIV | 177 cm | 75 kg | 20 | £9K |
Cheick M.C. Doumbia | M (C) | MLI | 178 cm | 71 kg | 22 | £475K |
Dario Puric | M/AM (RC) | BIH | 182 cm | 78 kg | 27 | £140K |
Rajko Rep | M/AM (RC) | SVN | 177 cm | 71 kg | 23 | £525K |
Milan Svojic | M/AM (C) | SRB | 180 cm | 75 kg | 28 | £50K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Bojan Beljic | AM (RL), ST | SRB | 176 cm | 68 kg | 28 | £975K |
Basia Notse | AM (RL), ST | RSA | 189 cm | 87 kg | 19 | £170K |
Dejan Miljus | AM (C), ST | SRB | 172 cm | 69 kg | 19 | £24K |
Marko Pantelic | ST | SRB | 183 cm | 80 kg | 35 | £16K |
Dragan Milovanovic | ST | SRB | 185 cm | 80 kg | 27 | £100K |
Mbwana Samata | ST | TAN | 170 cm | 71 kg | 20 | £80K |
Fabian Himcinschi | ST | ROU | 188 cm | 74 kg | 19 | £20K |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------|



Slika

Slika
Z prvenstvom sem izredno zadovoljen, saj smo trenutno med prvimi tremi ekipami in zaostajamo za prvim mestom
le za eno točko. V tem delu sem razočaran zgolj nad eno tekmo in sicer nad domačim porazom proti Indjiji, saj si
preprosto nismo bili podobni in nam ni šlo od nog praktično nič. Z minimalno zmago smo dobili tudi zaenkrat trenutno
vodečo ekipo Partizana. Veliko zmago smo si priigrali še proti eni veliki in sicer Vojvodini iz Novega Sada. Upam samo,
da si v nadaljevanju prvenstva spet ne bomo pokvarili dosežkov priigranih v jeseni.

Slika

Pogled na lestvico zaenkrat čudovit. V napadu igramo odlično in imamo prvi napad lige, vendar smo tudi v obrambnih
nalogah ena izmed boljših ekip. Prve tri ekipe so trenutno kar skupaj, nekoliko zaostaja že četrti Rad, med tem ko
ima že peta ekipa za prvim zaostanek 11 točk.

Slika

Med igralci se v vseh kategorijah držimo samega vrha, vendar v nobenem zaenkrat ne blestimo preveč. Strelce in
asistente imamo spet razdeljene po celi ekipi in tako nimamo posameznika, ki bi izstopal. Med najboljšimi igralci
je tako kot lansko leto spet v samem vrhu naš steber obrambe, ki v višino meri kar 201cm, Milos Tintor.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V pokalu Lav se je naša pot končala spet zelo hitro, saj smo že v drugem krogu naleteli na beograjski Partizan, ki je bil
premočan nasprotnik in gladko slavil. Po eni strani sem nekako kar zadovoljen, da smo izpadli v zgodnji fazi, saj se lahko
tako v celoti posvetimo zgolj prvenstvu.

Slika



Slika
Srbska reprezentanca je zaradi slabih rezultatov odpustila selektorja Siniso Mihajlovica. Srbija je v svoji skupini za
svetovno prvenstvo zasedla zadnjo mesto in to je bil glaven razlog prekinitve sodelovanja. Na klopi ga je zamenjal srbski
trener Vladimir Vermezovic, ki je nazadnje treniral Partizan.

Kot zanimivost naj omenim, da je trener kranjskega Triglava bil nekdanji trener Partizana Izraelec Avram Grant, ki
pa je zaradi slabih rezultatov dobil odpoved.

Slika
Po dobljeni odpovedi se je vrnil v Italijo in prevzel Catanio.

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#15

Odgovor Napisal/-a m4ke » 17. Jul 2013 14:47

Slika

Slika

V klub se je v zimskem prestopnem roku preselil le 35 letni Ognjen Koroman, ki se tako vrača v naš klub, saj je za
njega igral že davnega leta 1997 do leta 1999. Drugače otrok Crvene Zvezde je večino svoje kariere odigral v Rusiji
od koder tudi prija, saj se zastonj k nam seli iz Krylja Sovetov.

Na posoje v drugo ligo k ekipi Borac iz Cacka pa odhajajo Lazar Rosic, Dejan Miljus in Darko Fejsa.

Slika
Spet v Kragujevcu.



Slika
Z zimskimi pripravami sem zadovoljen, saj smo opravili kar dobro delo in upam, da smo se dobro pripravili na nadaljevanje
sezone v kateri imamo zastavljen kar visok cilj. Razen proti Cluju smo odigrali slab prvi polčas ko smo že zaostajali s 3:0 in
nato v drugem skorajda izenačili ko smo zadeli v vsega dveh minutah, vendar nam je nato za tretjega zmanjkalo nekoliko
časa. Lepo zmago smo nanizali tudi proti Sparti iz Prage ko smo uspeli izkoristiti vse svoje priložnosti in tako zasluženo slavili.

Slika



Slika

Slika
Čeprav smo v prvenstvu nekoliko popustili še vedno držimo priključek s samim vrhom prvenstvene lestvice. V tem delu smo
se pomerili z obema ekipama iz vrha lestvice in uspeli slaviti s Crveno Zvezdo ter izgubili z Partizanom. Zelo sem razočaran
nad prikazanim na tekmama proti Bezaniji in doma proti ekipi Rad-a.

Slika

Na vrhu lestvice je prišlo do zamenjave, saj so prednost prevzeli lanskoletni prvaki ekipa Crvene Zvezde. Za prvim mestom v
tem trenutku zaostajamo za pet točk, vendar naš cilj ni prvo mesto, saj sem mnenja, da smo v tem trenutku še nekoliko prešibki.
Cilj je, da vsaj ostanemo med prvimi tremi in si tako priigramo evropski pokal.

Slika

V ligi še naprej navdušuje in zelo zadeva Zvezdin Ognjen Mudrinski, ki bo tako po koncu sezone verjetno kar vroča roba
na tržišču. Med našimi ponovno noben ne izstopa iz povprečja ekipe in tako še naprej ostajamo ekipa izenačenih.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V klub smo spet dobili nove igralce in med temi mislim, da bo eden v prihodnosti lahko predstavljal veliko dodano
vrednost prvi ekipi. Tako od Stefana Nedeljkovica pričakujem, da bo uspel razviti svoj velik talent.

aLeen27
Prispevkov: 655
Pridružen: 21. Dec 2011 23:10

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#16

Odgovor Napisal/-a aLeen27 » 17. Jul 2013 15:20

Koroman mi glede na potencial ni všeč. A če mu boš našel pravo pozicijo in vlogo... :D Misliš slučajno dati Koromana za tutorja temu regenu? ;)

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#17

Odgovor Napisal/-a m4ke » 17. Jul 2013 15:31

Ti veterani, katere kupujem mi noben ne igra, tako da mi tudi Koroman ne bo. :gor: Kupujem jih pa predvsem za to, ker nimam nobenega igralca z velikim determination in tako opravljajo vlogo tutotrjev ter tudi zaradi njihovega velikega imena. :D

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#18

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 10:58

Slika

Slika
Proti koncu sezone vedno zelo pademo v formi in tako v tem delu sezone vedno izgubljamo največ točk. V celoti gledano
sem s sezono zadovoljen, saj smo izpolnili zadani cilj ter se uvrstili v ligo Evropa. Srečen sem tudi za Marka Pantelica, ki
je uspel na zadnji prvenstveni tekmi zadeti in se tako od nogometa poslavlja z zadetkom.

Slika

Prvenstvo je letos spet osvojila Crvena Zvezda, ki se je po vodstvu Partizana v jesenskem delu pobrala in se tako spet
povzpela na prvo mesto. Iz lige izpada Sloboda Užice in Radnički Niš, Hajduk Kula si je v dodatnih kvalifikacijah priigral
obstanek ter tako še naprej ostaja v prvi ligi. V prvo ligo napredujeta Vozdovac in Metalac.

Slika

Med strelci in asistenti sta blestela nogometaša novega, starega prvaka Mudrinski in Mladenovic. Naši igralci so spet
popolnoma zaspali in tako med se najboljšimi spet nahaja samo visokorasli branilec Milos Tintor. V letošnji ekipi leta
tako imamo dva svoja nogometaša, največ jih ima prvak tri.

Slika
Povprečna ocena

Slika Slika
Zadetki in asistence



Slika
V pokalu Lav so si zmago priigrali nogometaši Partizana, ki so komajda v samem zaključku tekme zlomili ekipo BSK
Borca. Veliko presenečenje se je v pokalu zgodilo že v prvem krogu ko je ekipa Novi Sad z 2:0 izločila lanskoletnega
prvaka Crveno Zvezdo.

Slika



Slika
(Klik na igralca je SS.)
| -----------------------------------------------|
| Vlada Avramov | GK |
| Marko Knezevic | GK |
| Marko Kostic | GK |
| -----------------------------------------------|
| Duane Gillings | D (RC), DM, M (RC) |
| Vladimir Otasevic | D (C) |
| Milos Tintor | D (C) |
| Petar Pavlovic | D/WB (R) |
| Kevin Robinson | D/WB (R) |
| Vladimir Brankovic | D/WB (L) |
| Ivan Vukadinovic | D/WB (L) |
| -----------------------------------------------|
| Slavko Maric | D/WB/AM (L) |
| Dejan Babic | WB (L), M (RL) |
| Dusan Martinovic | DM, M (C) |
| Stefan Nedovic | DM, M (C) |
| Ahmed Yao | DM, M (C) |
| Cheick M.C. Doumbia | M (C) |
| Dario Puric | M/AM (RC) |
| Rajko Rep | M/AM (RC) |
| -----------------------------------------------|
| Bojan Beljic | AM (RL), ST |
| Basia Notse | AM (RL), ST |
| Marko Pantelic | ST |
| Dragan Milovanovic | ST |
| Mbwana Samata | ST |
| -----------------------------------------------|



Slika
V letošnji sezoni smo si tako uspeli priigrati nastop v evropskem pokalu in posledica tega je, da so nekateri naši
nogometaši oblegani s strani večjih tujih klubov. Ker finančno stanje kluba tudi ni kako blesteče se pred novo sezono
lahko pričakujejo določene spremembe v igralskem kadru. Predvsem je s prodajami potrebno poboljšati finance
ter tako povečati tudi možnosti za nakup kakšnih dodatnih okrepitev, ki jih bomo v Evropi vsekakor potrebovali.
Prve novice iz igralskega kadra so tudi to, da v naslednji sezoni kopačke na klin obešajo trije veterani naše ekipe,
Mirko Bunjevcevic, Velimir Ivanovic in najbolj znani med temi tremi Marko Pantelic.

Glede na lanskoletni padec na lestvici med evropskimi prvenstvi smo se v letošnjem letu spet povzpeli na lestvici na
staro mesto in tako sedaj spet Jelen Superliga Srbije zaseda 41 mesto.

Povečala se je tudi naša vzhodnoevropska kolonija nogometnih klubov, saj smo se v preteklih dnevih dogovorili za
sodelovanje še z tretjo rusko ekipo in sicer z Rubinom iz Kazana.

Slika
Končal svojo bogato kariero.

juhubruhu
Prispevkov: 29
Pridružen: 22. Apr 2012 20:33

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#19

Odgovor Napisal/-a juhubruhu » 18. Jul 2013 12:34

Lepo da vidim še nekoga ki vodi ekipo v srbiji. :)

Kakšno formacijo in taktiko pa uporabljaš?

Uporabniški avatar
m4ke
Prispevkov: 181
Pridružen: 21. Dec 2011 23:05

Re: [FM 2013] FK Radnički 1923 - m4ke[zgo/kom]

#20

Odgovor Napisal/-a m4ke » 18. Jul 2013 12:50

Igram tako kot sem igral že igro z Muro. :gor:

Slika

S kom pa ti igraš in katera sezona si ?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov