Košarka

Odgovori
Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#41

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 29. Sep 2014 20:45

Aha, hvala. A prejšnja leta so pa vedno v Evropi igrali? No kakorkoli, malo neumno izpade takole.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#42

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 26. Mar 2015 22:11

Kot sem napisal že tri poste gor, mi je košarkarski svet precej "španska vas", sem pa slučajno naletel na tale srbski članek:
http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-k ... lifikacije
Kolikor sem slišal naj bi se nekaj kregali FIBA in ULEB in zdaj Srbi očitno trdijo, da se bo v Evropo (spet) uvrščalo prek nacionalnih lig. Je to res, bo tudi pri nas tako? Spremlja kdo kaj?
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#43

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Apr 2015 13:35

Aha, sem našel potem. Evroligo naj bi od ULEBA spet prevzela FIBA, isto pa bi se potem jasno zgodilo še z ABA ligo. Sicer delovanja teh organizacij podrobno ne poznam, ampak se mi zdi bolje (manj slabo), če ligo fura mednarodna organizacija kot pa privat združenje najbogatejših. Se mi pa zdi, da slovenski mediji zelo slabo pokrivajo to zanimivo tematiko, ali pa pač samo jaz ne vem kje gledat.

Slišal sem pa tudi (kar je veliko bolj pomembno), da naj bi bil Slovan tik pred tem, da izstopi iz druge lige, po čemer bi lahko tudi propadel. Kako je s tem, je to res? Danes je sicer sodeč po ttx tekma v Kranju... bomo videli.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#44

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Apr 2015 21:11

Evo ga, Triglav - Slovan 20:0 b.b. U k**** vse skup...

Seveda se tudi dogodki okrog nekdanjega državnega podprvaka in jugoligaša ter kluba, ki je v slo. ligi igral 23 let, medijem ne zdijo dovolj zanimivi za objavo.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
nežmoiso
Prispevkov: 274
Pridružen: 18. Dec 2011 18:52

Re: Košarka

#45

Odgovor Napisal/-a nežmoiso » 11. Apr 2015 21:19

Je pa tudi KK Maribor včeraj izstopil iz vseh tekmovanj in prenehal z delovanjem, gre v stečaj.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#46

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 11. Apr 2015 21:29

Tudi to sem zasledil ja. Super. V športu ni bližnjic in če delaš nekaj na silo mimo tradicij se ti odbije v glavo. "Pripadnost klubu je tista kvaliteta športnega kolektiva, ki je gibalo slehernega razvoja," je leta 87 dejal predsednik MK SZDL Maribor Črtomir Mesarič. Tega se potem tam kasneje z raznimi ovni in satexi niso držali, pa je vse skupaj propadlo. V Lukni že igra obnovljeni Branik, zdaj pa je očitno čas še, da se v Tabor vrne Željo in da se začne tam, kjer bi bili brez raznih mešetarjev lahko že pred dvemi desetletji.

Evo zadnji grb Železničarskega Košarkarskega Kluba Maribor. Če ga misli slučajno kdo obnavljat. :mrgreen:
Slika
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#47

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 12. Apr 2015 13:04

Hah, na KZS piše 20:0, ampak očitno so vendarle igrali:
http://www.kd-slovan.si/index.php?optio ... Itemid=191
:gliha: :?:

Edit: Aha
Triglav Elektro gorenjska prodaja je proti Slovanu na domačem parketu zabeležila visoko zmago s 94:75, tekma pa je bila zaradi suspenza moštva Slovana registrirana z 20:0 v korist Gorenjcev
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

savinja
Prispevkov: 125
Pridružen: 14. Avg 2012 12:25

Re: Košarka

#48

Odgovor Napisal/-a savinja » 12. Apr 2015 13:25

Čez noč so s suspenzi začeli delati red. Nekaj podobnega je bilo tudi eno prejšnjih sezon, pa so tekmo tekmo vseeno registrirali z doseženim rezultatom.
Licenciranje je tudi tukaj popol larifari. Če ima Maribor dolgove še iz sezone 2011-12, a so potem naivni igralci tri leta zapored podpisovali odloge plačil, da je klub dobil licenco.
In kolikor sem preverjal, Grosbasket (lani Grosuplje) ima drugačno davčno številko, pa je vseeno v prvi ligi. Potem ko je poleti grozil s sestopom v drugo (ali tretjo) ligo in so na KZS popustili.
Zadeva se sicer na zvezi kuha že dlje časa, ker mi je eden zaposlenih pred dvema mesecema jasno rekel, da imamo pripravljen celo scenarij za prvo ligo s samo osmimi klubi..

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#49

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 23. Apr 2015 22:10

Evo, športni izliv na temo regionalke:
http://ava.rtvslo.si/predvajaj/sportni- ... #174331987;;
Kot prvo Sagadin (kot delni lastnik ABE) tam nima kaj počet kot "tretji" gost. A res niso mogli najti enega bivšega igralca/trenerja brez funkcije v zvezi ali ABI? Ostala dva pa nista zmožna povedati dveh smiselnih stavkov, tako da ne vem čisto nič več kot prej. Kolikor razumem je FIBA danes KZSju predstavila "platformo za novo tekmovanje", ABA pa medtem dela "predlog normativnih aktov za preobrazbo lastniške in vodstvene strukture lige". Torej trenutno oboji pripravljajo vsak svojo ligo? :gliha: :debil:
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

savinja
Prispevkov: 125
Pridružen: 14. Avg 2012 12:25

Re: Košarka

#50

Odgovor Napisal/-a savinja » 23. Apr 2015 23:52

Prva stvar, ki je Sagadin nikoli ne pove. Olimpija leta 2000 ni bila državni prvak (šele tretja) in je takoj sprejela vabilo Uleba za ligo s smešnimi Angleži in Portugalci, ki jih je je nabijala z x-krat večko razliko kot v DP Zreče, Sežano, Zagorje in ostale "vaške" ekipe. Kaj bi bilo če bi bila prvak? Ziher bi igrala Fibino Suproligo.

jakapurg
Prispevkov: 161
Pridružen: 21. Dec 2011 17:01
Klub: Dravinja
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Košarka

#51

Odgovor Napisal/-a jakapurg » 26. Apr 2015 00:12

Če že govorimo o starih Zrečah... Konjičani zaključili sezono v stilu. :)

SlikaSlikaSlika

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#52

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 16. Maj 2015 09:37

Kakšen smešen sistem je v košarki, Helios je ven vrgel Olimpijo (ki je bila druga kolikor vem) pa v polfinalu vidim nima prednosti domačega terena. To kar malo na random žrebajo al kaj. :mrgreen: Plus kao sem slišal, da gre po pravilih Olimpija v ABA ligo (s katero mimogrede še vedno ni jasno kaj bo), če je Krka prvak. :gliha: Res glup šport.

btw, Slovan je zaenkrat preživel.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Košarka

#53

Odgovor Napisal/-a janbuc » 02. Jun 2015 16:51

Se že govori, da bo Rastoder...

Po poročanju Dela Rastoder ostaja v slovenskem športu. Omenja se ga kot bodočega rešitelja košarkarskega kluba Union Olimpija.

:nene:

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#54

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 08. Jun 2015 19:41

Zanimivo:
http://www.siol.net/sportal/kosarka/201 ... o_aba.aspx
Plus zakaj je tam sploh Olimpija? Oni nimajo kaj podpisovat in komentirat, ker se sploh niso uvrstili tja.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Pietro
Prispevkov: 2338
Pridružen: 14. Nov 2012 15:08

Re: Košarka

#55

Odgovor Napisal/-a Pietro » 08. Jun 2015 20:05

Viator&Vektor napisal/-a:Zanimivo:
http://www.siol.net/sportal/kosarka/201 ... o_aba.aspx
Plus zakaj je tam sploh Olimpija? Oni nimajo kaj podpisovat in komentirat, ker se sploh niso uvrstili tja.
Mislim, da so eni izmed ustanoviteljev lige...

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#56

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 08. Jun 2015 21:28

Ja tak ko reški Kvarner itd. Malo provociram zmajčke, drugače mi je pač jasno, da so zraven, ker so ljudje iz oz. okoli kluba lastniki privat firme, ki upravlja z ligo.

Sicer pa jaz res sploh ne štekam v čem je problem. KZS in druge zveze naj preprosto izključijo vse klube, ki podpirajo ABA ligo. Repke ne bodo kaznovane od FIBE, Olimpija in ostali pa bodo lahko veselo dalje igrali razne Evrolige. Edina razlika bo v tem, da bo v play-offu prvenstva (ki itak ničesar nikomur ne prinaša) v neki xy vaški telovadnici namesto Krke pač igral kdo drug, kar pa tudi ni nek problem.

Edit: HKS Hrvatom prepovedal sodelovanje, Srbi izstopili.
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Košarka

#57

Odgovor Napisal/-a janbuc » 16. Jun 2015 10:49

Seznam za priprave EP 15:
Jure Balažič (Istanbul), Jaka Blažič (Crvena zvezda), Žiga Dimec (Rogaška), Zoran Dragić (Miami), Bryant Dunston (Olympiacos), Nebojša Joksimović (Krka), Jaka Klobučar (Ulm), Alen Omić (Union Olimpija), Klemen Prepelič (Union Olimpija), Uroš Slokar (Estudiantes) in Gašper Vidmar (Darušafaka).

http://www.sport-tv.si/d213260/Kosarka/ ... an_NE.html

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Košarka

#58

Odgovor Napisal/-a janbuc » 21. Jun 2015 17:54

Slovenija želi gostiti eno od skupin EuroBasketa 2017
http://www.rtvslo.si/sport/kosarka/slov ... 017/368058

Uporabniški avatar
Viator&Vektor
Prispevkov: 6574
Pridružen: 21. Dec 2011 14:58
Klub: Železničar

Re: Košarka

#59

Odgovor Napisal/-a Viator&Vektor » 27. Jun 2015 23:21

Hahaha, KZS in ABA "prelisičili" Tajfun.
http://www.kosarka.si/tajfun-poslusal-k ... -lige-aba/
Bolje izpasti glup, kot iz lige.

Uporabniški avatar
janbuc
Prispevkov: 5895
Pridružen: 17. Dec 2011 18:44
Klub: FC Barcelona
Kraj: Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Re: Košarka

#60

Odgovor Napisal/-a janbuc » 17. Jul 2015 17:19

Nekako pričakovano trije našu klubi v ligi ABA :D
http://www.rtvslo.si/sport/kosarka/v-li ... 6#comments

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brskajo: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov